Spływ jednodniowy

Jednodniowe spływy kajakowe Czarną Hańczą


Jednodniowe spływy kajakowe Czarną Hańczą


Jednodniowe spływy kajakowe Czarną Hańczą to świetny pomysł na aktywne i nie wyczerpujące spędzenie czasu. Spływy jednodniowe cieszą się dużą popularnością. Pozwalają zapoznać się z rzeką, odwiedzić jej najciekawsze zakątki, miło spędzić czas i wrócić do naszego ośrodka, bądź w inne zaplanowane miejsce (zapewniamy Państwu transport na i ze spływu). Dla ułatwienia wyboru, na jaki szlak się zdecydować, podzieliliśmy go na trzy unikatowe etapy - każdy z nich jest niepowtarzalny i urokliwy, inny.

Szanując Państwa czas proponujemy rozpoczęcie spływu od Jeziora Postaw - z miejsca którego wypływa Czarna Hańcza (płyniecie Państwo cały czas rzeką, nie tracąc czasu na szukanie wypływu i meandrowanie po jeziorze Wigry).

I Etap: spływ jednodniowy - na początek


Miejscowość Burdeniszki (tu Czarna Hańcza wypływa z jeziora Postaw) - do miejscowości Wysoki Most (15 km) - czas aktywnego płynięcia około 4 godz. 
Koszt: 25zł /od osoby

Jest to etap łatwy idealny dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kajakami, rzeka jest bardzo spokojna, ma tu niesamowite walory estetyczne, jest piękna i majestatyczna. Płyniemy pośród szumiących trzcin i sitowia, pełnych gderającego ptactwa. Otaczają nas rozległe, bogate w różne gatunki roślin i zwierząt, podmokłe łąki. Brzegi są porośnięte trzciną, tatarakiem, pałką wodną.
Na tym odcinku możemy spotkać wiele rzadkich i pięknych gatunków ptactwa wodnego (kaczki, krzyżówki, czaple siwe).

II Etap: spływ jednodniowy - dla szukających przygody


Start w miejscowości Wysoki-Most - koniec spływu w miejscowości Frącki (13km) czas aktywnego płynięcia 3-4 godziny
Koszt: 45zł /od osoby
Rewelacyjny odcinek dla osób szukających przygody, nie wymaga dużych umiejętności kajakarskich, idealna dla osób rozpoczynających spływy, ale już obeznanych z wiosłowaniem. Na tym etapie Czarna Hańcza tak jak Kameleon skórę, zmienia swój charakter. Z łagodnego nurtu przechodzi w szybszy. Jest to bardzo malowniczy odcinek - ze spokojnych i bujnych łąk wkraczamy do dziewiczej Puszczy Augustowskiej. Na szlaku spotykamy zanurzone w nurcie głazy, powalone przez wiatr i bobry drzewa, które łatwo ominąć, bądź się przy nich przytrzymać i robić zdjęcia. Po drodze mijamy mostki, kładki, wyspy trzcinowe. Brzegi są wysokie i piaszczyste, dając wrażenie płynięcia w tunelu żywiołów.

I Etap+II Etap - spływ jednodniowy - dla wytrzymałych


Jeśli masz już doświadczenie w spływach i lubisz wysiłek, to trasa idealna właśnie dla Ciebie. Jak płyniemy?
Burdeniszki (wypływ Czarnej Hańczy z jez.Postaw) - Frącki 28 km czas aktywnego płynięcia 7-8 godzin  
Koszt: 40zł/od osoby


III Etap - spływ jednodniowy - dla odkrywców


Startujemy w miejscowości Frącki - kończymy spływ w miejscowości Mikaszówka (25 km) czas płynięcia 6-7 godz./min. 6 osób 
Koszt: 50zł /od osoby 
To odcinek dla osób lubiących pracować wiosłem, niezwykle urokliwy, prowadzi przez niesamowite tereny. Temu etapowi towarzyszą ostre zakręty, zakola, pętle, to co nadaje rzece osobliwego uroku. Znajdujemy się w Puszczy Augustowskiej, potężnym kompleksie leśnym o nieocenionych walorach przyrodniczych. Nadzwyczaj ciekawy i dziki klimat stanowią stare rosochate dęby, olbrzymy świerkowe oraz wiele innych drzew. Na trasie znajdują się dwie śluzy Sosnówek i Mikaszówka.


Spływy kajakowe rozpoczynamy codziennie w bazie Burdeniszki 1 (jest to trasa do Wigier), rozpoczynamy je około godz 10.00, ale zapraszamy również o każdej innej porze, jesteśmy bardzo dyspozycyjni i dostosujemy się do Państwa potrzeb.


Decydując się na spływ Czarną Hańczą u nas otrzymują Państwo w pakiecie:
  •     transport na spływ i po spływie
  •     miejsce w kajaku
  •     wiosło, kapok, miękkie siedzisko
  •     ubezpieczenie
  •     parking gratis
  •     dzieci do lat 5 bezpłatnie

Zapraszamy serdecznie na jednodniowy spływ Czarną Hańczą - Kajaki Strumyk!